Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2019, 00:00

Analýza: Ako nám unikajú milióny eur z eurofondov

Zdroje prepadajú kvôli komplikovanej byrokracii či nezáujmu samospráv.

Analýza: Ako nám unikajú milióny eur z eurofondov
Zdroj: TASR

Stropkov a Michalovce budú najbližšími cieľmi výjazdových rokovaní vlády. Tieto menej rozvinuté regióny si prostredníctvom akčných plánov prilepšia o viac ako 150 miliónov. Napriek tomu, že ministri počas mimobratislavských výjazdov často prideľujú stimuly, mnoho peňazí sa do regiónov nedostane. Slovensko napríklad nestihlo vyčerpať 40 miliónov z eurofondov určených pre zaostávajúce regióny. Ešte horšie je na tom výskum. Tomu prepadlo 120 miliónov eur.


Menej peňazí na modernizáciu
Nové verzie operačných programov pre regióny a výskum ukazujú, kde sa bude kvôli nedostatočnému čerpaniu európskych peňazí škrtiť. V rámci integrovaného regionálneho operačného programu sa

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.