Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2019, 00:00

Slovenskí hotelieri chcú byť viac ekologickí. Je to trend

Šetrenie životného prostredia prináša hotelom viac hostí.

Slovenskí hotelieri chcú byť viac ekologickí. Je to trend
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Dobrá cena, zaujímavá lokalita a kvalitné služby už niektorým turistom nestačia. Od hotelov očakávajú, že svoj biznis robia s dôrazom na ochranu životného prostredia. Slovenskí hotelieri preto plánujú byť viac ekologickí. Snažia sa nielen zintenzívniť recykláciu, ale aj znižovať produkciu odpadu a opätovne používať výrobky, ktoré sa v hoteloch a gastrozariadeniach používajú.


Hotelieri to nerobia tak úplne nezištne. Z jednej strany sa sprísňujú európske normy pre všetkých podnikateľov, ktoré tlačia aj na ekologické správanie hotelov. Z druhej strany sa čoraz viac rozmáha trend ekologického cestovania. Ten preferujú zatiaľ najmä zahraniční klienti a mladá generácia cestovateľov. A tak sa musia hotely prispôsobiť. Odznelo to aj na Jarnom stretnutí hotelierov a HORECA konferencii na Donovaloch.

Hotely budú viac ekologické
Najväčšia digitálna platforma s rezervovaním ubytovania v hoteloch Booking robila prieskum medzi svojimi klientmi s názvom Sustainable Travel Report. Z neho vyplýva, že až 87 percent klientov chce cest

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.