Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2019, 00:00

Slovenskí hotelieri chcú byť viac ekologickí. Je to trend

Šetrenie životného prostredia prináša hotelom viac hostí.

Slovenskí hotelieri chcú byť viac ekologickí. Je to trend
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Dobrá cena, zaujímavá lokalita a kvalitné služby už niektorým turistom nestačia. Od hotelov očakávajú, že svoj biznis robia s dôrazom na ochranu životného prostredia. Slovenskí hotelieri preto plánujú byť viac ekologickí. Snažia sa nielen zintenzívniť recykláciu, ale aj znižovať produkciu odpadu a opätovne používať výrobky, ktoré sa v hoteloch a gastrozariadeniach používajú.


Hotelieri to nerobia tak úplne nezištne. Z jednej strany sa sprísňujú európske normy pre všetkých podnikateľov, ktoré tlačia aj na ekologické správanie hotelov. Z druhej strany sa čoraz viac rozmáha trend ekologického cestovania. Ten preferuj

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.