Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2019, 00:00

Bola priekopníkom, teraz je v problémoch. Buchtáreň prevádzkuje nejasný biznis

Streetfoodový projekt sa borí s problémami od začiatku tohto roka. Buchtáreň dokonca vyzbierala peniaze na svoju záchranu od stoviek ľudí.

Bola priekopníkom, teraz je v problémoch. Buchtáreň prevádzkuje nejasný biznis
Zdroj: Buchtáreň

Prvá a jediná na Slovensku. Takýmito prívlastkami sa pýši bratislavská Buchtáreň, ktorá od roku 2017 ponúka svojim zákazníkom parené buchty ako od babičky. O príchode prvého street foodu tohto typu do hlavného mesta vedela azda celá krajina. Postarala sa o to aj masívna mediálna podpora – o novom podniku informovali spravodajské i lifestylové weby tak na Slovensku, ako aj v susednom Česku, a jeho tvárami sa stali tiež viaceré celebrity.

Dnes je však všetko inak. O konkurz totiž žiada firma, ktorá obľúbenú značku street foodu na Slovensku ešte donedávna zastrešovala. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Buchtáreň Bratislava, s. r. o.,“ konštatuje v rozhodnutí z polovice mája sudkyňa Katarína Bartalská. Jej majiteľ a konateľ Tomáš Hakl na otázky HN týkajúce sa vzniknutej situácie okolo nápadu s predajom parených buchiet neodpovedal. Značka Buchtáreň si však ďalej žije svojím životom.

Zmena miesta aj firmy
Buchtáreň spočiatku operovala na Hurbanovom námestí. Vo februári tohto roka však informovala, že majiteľ budovy Alizé má s priestormi, ktoré mali v prenájme, iné plány, a preto sa z nich sťahujú. „Je nám to neskutočne ľúto, pretože sme milo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.