Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2019, 12:53

V Novom Meste dokončili investíciu za milióny, v sklade vznikne vyše 100 miest

Sklad je určený pre medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou Factcool.

V Novom Meste dokončili investíciu za milióny, v sklade vznikne vyše 100 miest
Zdroj: Investor Arete

Priemyselný a logistický park v Novom Meste nad Váhom sa rozrástol. Český realitný fond Arete Invest, ktorý pôsobí aj na Slovensku, v ňom otvoril svoju novú halu.

Investícia do centrálneho skladu dosiahla takmer 12 miliónov eur a prinesie viac ako sto nových pracovných miest. Sklad je určený pre medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou Factcool.

Dobrá dostupnosť a lacná sila

V novom modernom sklade pri diaľnici D1 v Novom Meste nad Váhom pôsobí skupina Factcool od 1. júna a postupne do tejto lokality konsoliduje svoje operácie pre trh strednej a východnej Európy.

"Lokalita je jedinečná svojou dostupnosťou pracovnej sily i napojením na diaľničnú sieť. Náš nový centrálny sklad navyše reflektuje všetky moderné trendy priemyselných nehnuteľností,“ povedal Jan Skopeček, riaditeľ spoločnosti FC ecom pôsobiacej v skupine Factcool.

Strategický trh pre český fond

Výstavbou nového skladu sa zároveň rozšírila infraštruktúra celého novomestského areálu. „Slovenský trh je strategický pre ďalší rozvoj nášho fondu. Po akvizíciách, ktoré sme na ňom za posledné dva roky uskutočnili, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu. Novú halu pre sklad spoločnosti Factcool sme dokončili včas, bez prekročenia rozpočtu a v najvyššej kvalite," uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ a predseda správnej rady fondu Arete Invest.  

Svoboda ďalej dodal, že je to dôkazom ich schopnosti rozširovať ich portfólio aj vlastnou výstavbou. "Je to pre nás dôležité, pretože sme aktívnym investičným fondom a týmto spôsobom sa nám darí výrazne zvyšovať hodnotu pre našich investorov,“ povedal Svoboda.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.