Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2019, 00:00

Bratislavskému obchvatu môžu zastaviť financovanie. Dôvodom je odpad

Riziko zastavenia financovania hrozí, ak sa potvrdia podozrenia o protiprávnom konaní.

Bratislavskému obchvatu môžu zastaviť financovanie. Dôvodom je odpad
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Budúcnosť financovania diaľničného obchvatu Bratislavy bude závisieť od toho, čo sa nájde v pôde. „EIB zastavila financovanie dovtedy, kým sa nevysvetlí, či je tam taký materiál, alebo nie je,“ informoval v piatok médiá minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. Minister s predstaviteľmi banky rokoval ešte minulý týždeň, kde mal zabezpečiť tok peňazí aspoň na výstavbu úsekov D4, s ktorými sa podozrenia nespájajú.

Presné podmienky financovania výstavby sú dôverné, pripomína Európska investičná banka. „EIB aktuálnu situáciu v tomto projekte veľmi pozorne monitoruje a bude postupovať podľa platnej zmluvy.

Čerpanie sa koná pravidelne po splnení zmluvných podmienok,“ uviedol na margo aktuálnej situácie hovorca banky Dušan Ondrejíček. Ak sa potvrdí, že pod cestou je nevhodný materiál, platby môžu byť pozastavené, kým sa nevysvetlí situácia

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.