Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Kvalitu rýchlocesty testujú domáce firmy

Všetky výsledky ukončených testov kvality prešli nezávislým dozorom a sú archivované, deklaruje staviteľ.

Kvalitu rýchlocesty testujú domáce firmy
Zdroj: TASR

Súbežne s kriticky vyťaženým južným ťahom do Bratislavy pokračuje aj čulý ruch. Stavenisko R7 sa na prvých kilometroch pri obci Holice, medzi Dunajskou Stredou a Šamorínom, čoraz viac podobá na rýchlostnú cestu. Spoločnosť D4R7 Construction v snahe demonštrovať po vlne podozrení svoju poctivosť, prizvala na stavenisko médiá. Stavbári deklarujú, že v rámci kontroly kvality dosiaľ na stavbe vykonali približne 4 600 kvalitatívnych, chemických a environmentálnych skúšok pôdy a približne 4 000 skúšok monitorovania vody. Všetky testy vykonávané počas stavby majú na starosti externé akreditované laboratóriá zo Slovenska.

Zvlnenie vozovky nehrozí
Pevnosť stavby je testovaná opakovane pri každej položenej vrstve materiálu. Pravidelné zaťažkávacie skúšky majú zaručiť, že cesta sa po uvedení do prevádzky nezvlní pod náporom tisícov vozidiel, ktoré po nej budú premávať. Spoločnosť D4R7 pravidelne prízvukuje, že postaviť spoľahlivú cestu je aj v jej

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.