Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Zaplatíte hodinkami, bundou či gombíkmi

Oproti Európe nie je vo svete dominancia kartových spoločností taká výrazná. Hlavne v Spojených štátoch a v Ázii sú alternatívne spôsoby platby rovnako rozšírené ako klasické platobné karty, ktoré poznáme z našich peňaženiek, povedal pre HN Peter Géc, člen Výkonného výboru Združenia pre bankomatové karty.

Zaplatíte hodinkami, bundou či gombíkmi
Zdroj: Reuters

Akým smerom sa dnes uberajú trendy v mobilných platobných aplikáciách?
Mobilné aplikácie sa momentálne zameriavajú predovšetkým na uschovanie fyzických alebo virtuálnych kariet. Či už ide o karty platobné, vernostné alebo identifikačné, princíp ostáva rovnaký. Klient zadá údaje z karty do aplikácie a vykoná autentifikáciu prostredníctvom platby s minimálnou hodnotou alebo verifikačnej správy. Karta je potom pripravená na používanie v elektronickom prostredí prostredníctvom mobilnej aplikácie. V najbližšom čase budú na trh uvedené mobilné aplikácie postavené na báze služieb PSD 2, ktoré pravdepodobne určia v tejto oblasti nový smer.


Hovorí sa, že Slováci majú radi technológie. Sú špecifickí v tom, ako pracujú s mobilnými platbami?
Na Slovensku obecne platí, že ľudia, ktorí vlastnia inteligentný telefón, použili toto zariadenie aspoň raz aj na p

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.