Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 00:00

Rozpočet vláda mení aj dvetisíckrát za rok

Národný kontrolný úrad poukazuje na zlé plánovanie a presúvanie veľkého množstva peňazí, vláda hovorí o bežnom postupe.

Rozpočet vláda mení aj dvetisíckrát za rok

Najdôležitejší zákon roka má zrejme oveľa menšiu váhu, ako to na prvý pohľad vyzerá. Aj keď zákon o rozpočte každý rok určuje, ako sa prerozdelia miliardy eur, ktoré štát vyzbieral, správa Národného kontrolného úradu ukázala, že vlani sa v tomto zákone v priebehu roka uskutočnilo viac ako 2 700 zmien. Realita sa tak značne vzdialila od toho, čo vláda sama sebe pôvodne nariadila.

Miliardové presuny
Podobný trend pokračuje aj v tomto roku a za prvé štyri mesiace sa udialo už viac ako 550 zmien a presunuli sa tak viac ako tri miliardy eur. Napriek týmto závratným číslam však ministerstvo financií považuje situáciu za „bežný postup, ktorý sa každoročne realizuje, pretože rezorty riešia nevyhnutné, naliehavé a mimoriadne úlohy vzniknuté počas roka“. Ako zároveň dodali z tlačového odboru ministerstva financií, rezort je oprávnený vykonávať zmeny na základe záko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.