Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

Slovákov v investovaní brzdia strach i málo informácií

Priemerný Slovák má zo svojho majetku investovaných len 11 percent. Za nízkym podielom sa skrývajú aj zlé skúsenosti či absencia tradície.

Slovákov v investovaní brzdia strach i málo informácií
Zdroj: HN Pavol Funtál

Sporitelia na našom trhu chcú istotu. A to je aj dôvod, prečo je ich voľba pri investovaní stále pomerne jednotvárna a konzervatívna. Nemáme chuť riskovať, naše peniaze najčastejšie ukladáme do bánk na bežné či termínované účty alebo ich investujeme do kúpy nehnuteľností. „Ak sa Slováci predsa len rozhodnú pre skutočné investovanie, preferujú podielové fondy, a to buď priamo alebo ako súčasť investičného životného poistenia,“ hovorí Maroš Ovčarik z Finančného kompasu.


V takýchto fondoch sa momentálne nachádza asi deväť miliárd eur. Populárne sú aj súkromne neobchodované emisie dlhopisov, kde je investovaná asi miliarda eur. Nákup akcií či iných cenných papierov je však stále iba v „plienkach“. To, aká je na Slovensku situácia na investičnom trhu a ako zvýšiť apetít Slovákov po zhodnocovaní svojich peňaz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.