Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 14:47

McDonald´s avizuje obrat, po dlhej dobe chce otvárať na Slovensku nové prevádzky

Sieť s rýchlym občerstvením má na Slovensku aktuálne 30 reštaurácií.

McDonald´s avizuje obrat, po dlhej dobe chce otvárať na Slovensku nové prevádzky
Zdroj: Reuters

Už je to päť rokov, kedy spoločnosť McDonald´s naposledy otvorila na Slovensku svoju novú prevádzku. Firma avizuje obrat a po dlhej dobe plánuje poslať do hry nové franšízy.    

Sieť s rýchlym občerstvením má na Slovensku aktuálne 30 reštaurácií, z toho 10 je v rukách franšízantov.

V priebehu nasledujúcich rokov má McDonald´s v pláne postupne predávať existujúce reštaurácie novým majiteľom, vysvetľuje Radim Foltýn, riaditeľ franšízovej siete McDonald´s pre Slovensko a Českú republiku.

 Foltýn ďalej dopĺňa, že následne majú v pláne otvárať reštaurácie na nových miestach v závislosti od nastavenej stratégie rozvoja trhu.

V nedávnom rozhovore pre HN sa generálny riaditeľ McDonald's pre Slovensko a Českú republiku Na Slovensku Tomasz Rogacz vyjadril, že sa zameriavajú na otváranie prevádzok vo väčších mestách, ako sú Bratislava, Košice.

Dodal, že vidia priestor tiež pri diaľniciach a aj v menších mestách. "Myslím si, že máme celkom slušné portfólio miest, kde sa v budúcnosti chystáme otvárať nové reštaurácie," povedal Rogacz. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.