Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 00:00

Kažimír pochybuje o rozpočte, ktorý písal

Verejné financie podľa analytikov centrálnej banky skončia v deficite pre spomaľujúci rast.

Kažimír pochybuje o rozpočte, ktorý písal
Zdroj: TASR

Nový guvernér Národnej banky Peter Kažimír mal včera svoj prvý verejný výstup vo funkcii. Novú éru v inštitúcii naznačil aj prejav jej šéfa počas prezentácie strednodobej prognózy. Žoviálnejší Kažimír totiž vystriedal po takmer 10 rokoch strohého Jozefa Makúcha. Aj napriek odlišným povahám sa niektoré veci nezmenili. Diskrétnosť vo veciach priamo súvisiacich s politikami ECB, typickú pre centrálnych bankárov, prejavil aj piaty guvernér NBS. „Azda si nemyslíte, že tu s vami o tom budem debatovať,“ so smiechom odpovedal Kažimír novinárom na otázky ohľadom minulotýždňového posunu v rétorike ECB. Potom nasledovalo typické konštatovanie, že Frankfurt bude vždy robiť všetko preto, aby dosiahol inflačný cieľ tesne okolo dvoch percent.


Nulový deficit zrejme nebude
V Národnej banke je Kažimír iba 11 dní, no to stačilo na to, aby zmenil svoj názor na vývoj fiškálnej politiky. Ešte ako minister financií v apríl

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.