Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 00:00

Električky sa stretnú v centre mesta

Oprava trate do západných mestských častí mení organizáciu dopravy v celom meste.

Električky sa stretnú v centre mesta
Zdroj: Archív HN

Trasy liniek mestskej hromadnej dopravy v Bratislave sa od budúcej soboty výrazne zmenia. Dôvodom je začiatok nevyhnutných opráv električkovej trate do Karlovej Vsi a Dúbravky, ktorá ovplyvní spoje v celom meste. Karloveská radiála denne prepraví viac než 30-tisíc cestujúcich. „Hrozilo úplné uzatvorenie trate pre jej technický stav. Sme radi, že sa tomuto scenáru môžeme vyhnúť,“ poznamenala starostka mestskej časti Dana Čahojová.


Luxus prepravy jedným spojom naprieč mestom sa tak najmenej na pol roka stane minulosťou. Električky z jednotlivých satelitov sa po novom stretnú na prestupnom uzle na Kamennom námestí a Námestí SNP. Inšpiráciou pre nový grafikon sú linky metra v zahraničných metropolách. „Príde sa do centra, kde sa prestupuje, a tým pádom sú intervaly rýchlejšie. Je to jednoduché, nemáte na jednej linke dve čísla električiek, ako je to doteraz,“ povedal primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Súťaž na modernizáciu Karlovesko-dúbravskej radiály vyhralo konzorciom firiem TSS Grade, Metrostav, Swietelsky a Elektromontážny závod Bratislava. Cena projektu po zdanení je 65,1 milióna eur, pričom 85 per

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.