Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 10:38 Aktualizované dňa 12.06.2019 o 12:55

Zvrat v situácii okolo e-kasy, vláda schválila odklad udeľovania pokút

Rezort financií navrhol, aby daniari do 30. septembra neukladali niektorým podnikateľom pokuty za nepoužívanie online pokladníc.

Zvrat v situácii okolo e-kasy, vláda schválila odklad udeľovania pokút
Zdroj: Reuters

Podnikatelia, ktorí nebudú mať včas uvedené on-line registračné pokladnice do prevádzky, by mali mať ustanovený odklad ukladania pokút za ustanovených podmienok. Vláda v stredu schválila s pripomienkami návrh zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice z dielne Ministerstva financií. Mal by sa prerokúvať v zrýchlenom režime. 

"Projekt e-kasa považujem za druhý najdôležitejší projekt proti daňovým únikom. Ak bude dobre zrealizovaný, tak nám prinesie ďalšie peniaze a zníži daňovú medzeru," povedal po rokovaní vlády minister financií Ladislav Kamenický.

Do konca septembra bez pokút

Rezort financií navrhol, aby daniari do 30. septembra neukladali pokuty podnikateľom, ktorí preukážu, že si záväzne objednali online registračnú pokladnicu.

Ako totiž vysvetľuje ministerstvo financií v materiáli, "aj napriek snahám všetkých zainteresovaných strán nie je na trhu postačujúce množstvo registračných pokladníc, ktoré v stanovenej lehote majú zabezpečiť plynulé on-line prepojenie so systémami finančnej správy. Táto mimoriadna situácia, ktorá vznikla, si vyžaduje prijať okamžité účinné riešenie."

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.