Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 14:45

Realitný megabiznis. HB Reavis predal za 120 miliónov Twin City Tower

Developer HB Reavis buduje v niekdajšej industriálnej zóne Bratislavy nové centrum mesta.

Na Slovensku došlo k jednej z najväčších transakcií na slovenskom kancelárskom trhu. Stojí za ňou developer HB Reavis, ktorý predal výškovú budovu Twin City Tower. 

Za transakciou stojí juhokórejský inštitucionálny investor zastúpený Valesco Group spolu s AIP Asset Management, ktorý kúpil vežiak za 120 miliónov eur. Táto transakcia je zaujímavá aj v tom, že predstavuje aj prvý vstup juhokórejského kapitálu na slovenský realitný trh.

​Spoločnosť Valesco Group je európskym správcom investícií do nehnuteľností so sídlom v Londýne. AIP Asset Management sa zameriava na správu aktív so sídlom v Soule.

Developer HB Reavis buduje v niekdajšej industriálnej zóne Bratislavy nové centrum mesta. Zóna Nové Nivy postupne dostáva reálne kontúry a po jej dokončení bude ucelenou zónou v rámci mesta.   

Do konca roka HB Reavis dokončí najvyššiu budovu na Slovensku, Nivy Tower. O rok neskôr sa môžeme tešiť na otvorenie novej autobusovej Stanice Nivy a neskôr na ďalšie zaujímavé projekty z dielne HB Reavis, ktoré život v meste menia už teraz, píše sa v tlačovej správe spoločnosti. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.