Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 19:02

TMR kúpila dve lyžiarske strediská v Rakúsku. Plánuje ďalšie akvizície

  • V areáli Mölltaler Gletscher chce TMR do troch rokov nahradiť pôvodnú lanovku novou s cieľom vylúčiť negatívne dopady poveternostných podmienok.
  • Spolumajiteľ TMR Igor Rattaj doplnil, že spoločnosť plánuje v Rakúsku aj ďalšie akvizície.
  • Ľadovcové stredisko má podľa spoločnosti vhodné podmienky pre lyžiarske tréningy, firma sa preto chce zamerať aj na lyžiarske kluby a vrcholových športovcov.

Slovenská spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR), ktorá okrem iného prevádzkuje horské strediská na Slovensku, v Česku a v Poľsku, kúpila v Rakúsku ľadovcové lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher a jeho sesterský skiareál Ankogel - Mallnitz. Kúpnu cenu firma vo svojej dnešnej správe neuviedla.

100-percentný podiel

TMR už v uplynulej lyžiarskej sezóne predávala do spomínaných dvoch stredísk v rakúskej spolkovej krajine Korutánsko skipasy prostredníctvom svojho zákazníckeho programu.

​Teraz oznámila podpis zmluvy o kúpe 100-percentného podielu v spoločnosti Mölltaler Gletscherbahnen.

"Mölltal je jeden z ôsmich rakúskych ľadovcov, na ktorých sa dá lyžovať desať mesiacov v roku. Vďaka partnerskej spolupráci sme sa mohli bližšie zoznámiť s jeho prevádzkou a otestovať jeho možnosti. Táto skúsenosť nám potvrdila, že ľadovec výborne zapadne do skladačky ponuky našej spoločnosti," uviedol riaditeľ TMR Bohuš Hlavatý.

Rattaj: Plánujeme ďalšie akvizície

V areáli Mölltaler Gletscher chce TMR do troch rokov nahradiť pôvodnú lanovku novou s cieľom vylúčiť negatívne dopady poveternostných podmienok.

Ľadovcové stredisko má podľa spoločnosti vhodné podmienky pre lyžiarske tréningy, firma sa preto chce zamerať aj na lyžiarske kluby a vrcholových športovcov.

Spolumajiteľ TMR Igor Rattaj doplnil, že spoločnosť plánuje v Rakúsku aj ďalšie akvizície. TMR si v Česku prenajíma lyžiarsky areál Ještěd a nepriamo vlastní podiel v prevádzkovateľovi skiareálu Špindlerův Mlýn.

Spoločnosť si prenajala aj hotel, reštauráciu a kongresové centrum v brnenskom golfovom areáli Kaskáda a golfové a lyžiarske stredisko v Ostravici. Na Slovensku prevádzkuje napríklad najväčšie lyžiarske strediská vo Vysokých a v Nízkych Tatrách, v cestovnom ruchu podniká aj v Poľsku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.