Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2019, 19:55 Aktualizované dňa 12.06.2019 o 21:24

Reťazec Malina je podozrivý z podvodov na DPH. V hodnote takmer dva milióny eur

  • V spoločnosti podľa neho finančná správa vykonala akciu, pri ktorej zaistila veľké množstvo dokladov za roky 2016 - 2019.
  • Firma zakladala nové spoločnosti, ktoré nemali registráciu na platenie DPH a zaregistrovanie úmyselne predlžovala.
Reťazec Malina
Zdroj: Facebook reťazca Malina

Finančná správa minulý týždeň informovala, že odhalila podvod na dani z pridanej hodnoty (DPH) známeho obchodného reťazca v hodnote 1,8 milióna eur.

Firma zakladala nové spoločnosti, ktoré nemali registráciu na platenie DPH a zaregistrovanie úmyselne predlžovala. Keď sa priblížil termín registrácie za platcu DPH, firmu predali a proces zopakovali.

Podľa denníka SME ide o reťazec Malina, informáciu im potvrdil zdroj z prostredia Finančnej správy.

"V našej praxi sme sa prvýkrát stretli s takýmto prípadom," povedal riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. Meno obchodného reťazca však pre pokračujúce procesné úkony nezverejnil.

V spoločnosti podľa neho finančná správa vykonala akciu, pri ktorej zaistila veľké množstvo dokladov za roky 2016 - 2019. "Momentálne sme na úrovni škôd na DPH vo výške 1,8 milióna eur," priblížil Makó.

Firma podľa neho zámerne pri podaní žiadosti o registráciu za platcu DPH nedodala všetky potrebné doklady, a tak získala ďalšie tri až päť mesiacov na predaj tovaru bez odvodu DPH. "Urobili to tak štyrikrát," dodal Makó.

Konateľ reťazca Malina v reakcii pre denník N poprel, že by sa vyšetrovanie Finančnej správy kvôli podvodom na DPH malo týkať práve tejto spoločnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.