Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2019, 13:40

Prvá európska inštitúcia na Slovensku smeruje do novej štvrti v Bratislave

Priestory budú k dispozícii od októbra 2019.

Prvá európska inštitúcia na Slovensku smeruje do novej štvrti v Bratislave
Zdroj: JTRE

Slovensko navrhlo v oficiálnej ponuke pre sídlo Európskeho orgánu práce (ELA) novú administratívnu budovu na Landererovej v Bratislave, ktorú postavil developer J&T Real Estate (JTRE). Nachádza sa v novovznikajúcej štvrti Eurovea City.

Potvrdil to developer s tým, že budova ako jediná v súčasnosti spĺňa prísne technické požiadavky definované Európskou komisiou. Priestory budú k dispozícii od októbra 2019.

​Nová administratívna budova v centre Bratislavy má 26.000 štvorcových metrov (m2) kancelárskych plôch. Prvé štyri podlažia slúžia ako parkovací dom s kapacitou 376 stojísk. Na 12. podlaží sa nachádza terasa pre všetkých nájomcov s rozlohou takmer 250 m2. Ďalšia terasa je umiestnená na štvrtom podlaží.

​Priamo v objekte bude pre zamestnancov k dispozícii vlastná kantína s kapacitou 270 miest. Budova využíva o 32 percent menej energie a spotreba pitnej vody je o polovicu nižšia ako v konvenčných budovách. K dispozícii sú aj nabíjacie stanice pre elektrické autá.

Prednosťami nehnuteľnosti sú podľa investora geografická poloha, priame spojenie na medzinárodné letisko vo Viedni a v Bratislave, diaľnica do Viedne, Prahy aj Budapešti.

Slovensko prvýkrát získa európsku inštitúciu. ELA bude sídliť v Bratislave. Vo štvrtok o tom rozhodla Rada pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Luxemburgu. Slovensko na rokovaní zastupoval minister práce Ján Richter (Smer-SD).

Ten uviedol, že Slovensko v boji o ELA ponúklo viaceré výhody. Medzi ne patria dobrá dopravná infraštruktúra, medzinárodné vzdelávanie, ale aj skúsenosti s pracovným trhom a mobilitou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.