Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2019, 00:00

Zrýchlenie Hlavnej stanice vyjde na 140 miliónov

Železnice a Bratislava rokujú aj o schátranej budove a námestí pred stanicou

Zrýchlenie Hlavnej stanice vyjde na 140 miliónov
Zdroj: ŽSR

Nástojčivé otázky, kedy a za koľko by sa Bratislava mohla dočkať novej Hlavnej železničnej stanice, sú o čosi bližšie odpovediam. Nová štúdia realizovateľnosti Dopravného uzla Bratislava potvrdzuje, že jej rekonštrukcia je nevyhnutná. A to nielen pre zlepšenie imidžu mesta, ale v prvom rade aj pre zlepšenie kvality železničnej dopravy na jeho území. S komplexnou rekonštrukciou počítajú všetky varianty reorganizácie bratislavských železníc, ktoré analytici navrhli. Ak by sa Železnice rozhodli vzdať výstavby novej stanice Filiálka na Trnavskom mýte, práce na obnove Hlavnej stanice by sa podľa analytikov mohli začať už v roku 2026. Harmonogram prác variantu s Filiálkou, ktorú preferuje ministerstvo dopravy aj Bratislavský samosprávny kraj, počíta so začiatkom prác na Hlavnej stanici až o šesť rokov neskôr. Železnice však deklarujú, že jej revitalizácia je pre ne prioritou, nevylučujú preto, že k nej pristúpia skôr.

Rýchlosť

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.