Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2019, 00:00

Podnikatelia sa sťažujú na eKasu. Je pomalá a vypadáva

Podnikatelia, ktorí už prešli na nový pokladničný systém, zápasia s problémami, nadviazať spojenie s daniarmi býva ťažké.

Podnikatelia sa sťažujú na eKasu. Je pomalá a vypadáva
Zdroj: HN Pavol Funtál

Hummus a Couscous bar je jednou z firiem, ktorá má prvé skúsenosti s novým systémom eKasa. Práca s ňou však nie je bezproblémová. Stáva sa, že ak chcú ľudia platiť kartou, platba neprejde, vysvetľuje personál jednej z prevádzok. Platbu potom treba zopakovať a pri druhom pokuse sa celý systém reštartuje. Tento scenár sa opakuje aj niekoľkokrát za deň.


Problémom je internet
Zádrh je zrejme v internetovom pripojení, ktoré je pre eKasu nevyhnutné. Platobné terminály v spomínanej prevádzke totiž fungujú cez WiFi. Finančná správa tvrdí, že v internete by problém byť nemal. Avšak komplikácie s nadviazaním spojenia sa vyskytli aj u členov Zväzu obchodu. Ako upozornil prezident zväzu Martin Katriak, systém eKasa „vykazuje momentálne pri pilotnom skúšaní veľkú chybovosť“. Na jednej strane je problém sa vôbec pripojiť na Finančnú správu. A ak sa to aj podarí, stáva sa, že daniarom neprídu tie informácie, ktoré boli poslané. „Viacer

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.