Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2019, 19:12

Trnavský Peugeot začne montovať batérie pre elektromobily

Spoločnosť už minulý rok v novembri avizovala, že v Trnave začne vyrábať e-eutá.

Trnavský Peugeot začne montovať batérie pre elektromobily
Zdroj: Peter Mayer

Trnavský Peugeot začne montovať batérie pre elktromobily a hybridy. Pre agentúru Reuters to potvrdil priemyselný riaditeľ spoločnosti Yann Vincent. 

K Trnave by sa neskôr mal pridať aj závod skupiny PSA v španielskom Vigu. Vincent nevylučuje, že sa batérie neskôr začnú montovať aj v ďalších fabrikách spoločnosti. 

Ako dôvod uviedol klesajúci záujem kupujúcich o spaľovacie, najmä dieslové motory. Na druhú stranu podľa Vincenta rastie dopyt po elektromobiloch.

Spoločnosť už minulý rok v novembri avizovala, že v Trnave začne vyrábať e-eutá. Neskôr špecifikovala, že pôjde o model Peugeot 208 v elektrifikovanej verzii. Prvé kusy by mali z liniek zísť už v priebehu tohto roka. 

"Prvé vozidlá s identitou nového modelu Peugeot 208 sa dostanú k zákazníkom v druhej polovici roka 2019. V Trnave sa prvýkrát začne výroba úplne elektrických vozidiel s nulovými emisiami oxidu uhličitého," objasnil vo februári hovorca skupiny PSA Peter Švec.

Okrem doterajšieho modelu Peugeot 208 PSA v Slovenskej republike montuje tiež vozidlá Citroën C3, ktoré sa podieľali na minuloročnej výrobe fabriky vo viac ako dvoch tretinách. Závod PSA dosiahol vlani rekordných 352 007 vyrobených vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 5,1 percenta.

Vozidlá s elektrickým pohonom už niekoľko rokov montuje na Slovensku továreň nemeckej automobilky Volkswagen. Svoje závody majú v krajine pod Tatrami tiež automobilky Kia a Jaguar Land Rover.

Vlani Slovensko potvrdilo pozíciu najväčšieho výrobcu automobilov v prepočte na obyvateľov. Automobilový priemysel je jedným z ťahúňov exportne orientovanej slovenskej ekonomiky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.