Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2019, 00:00

Skúšku, ktorá predražila Mochovce, musia opakovať

Dozorný úrad nie je spokojný s organizáciou výstavby, po revízii žiada zopakovanie niektorých testov.

Mochovce
Zdroj: HN/Pavol Funtál

V Mochovciach bude opäť horúco. Kľúčová hydroskúška, pre ktorú museli na jar Slovenské elektrárne pripustiť ďalšie omeškanie a predraženie o približne 270 miliónov eur, im totiž spôsobuje ďalšie komplikácie. Ako vo štvrtok na parlamentnom výbore informovala Marta Žiaková, predsedníčka Úradu jadrového dozoru, niektoré časti horúcej hydroskúšky na treťom bloku atómovej elektrárne sa budú musieť v septembri zopakovať. Analytici preto predpovedajú ďalšie oneskorenie. Elektrárne aktuálne majú ambíciu spustiť Mochovce v budúcom roku.


O dostavbe rokujú s Rakúšanmi
„Sú niektoré aktivity, ktoré budú z horúcej hydroskúšky zopakované v septembri tohto roka potom, ako sa ukončí veľká revízia,“ skonštatovala Žiaková počas diskusie s poslancami. Regina Hauskrechtová z Úradu pre jadrový dozor pre HN doplnila, že o revízii a opakovaní skúšok v týchto dňoch rokuje vedenie úradu s Rakúskom. Zúčastňujú sa na ňom zástupcovia rakúskeho ministerstva pre udržateľnosť a cestovný ruch, ministerstva zahraničných vecí, krajinských vlád i ďalších inštitúcií. „Pretože sú otázky ohľadne opakovania skúšky, revízie a ich dosah

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.