Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2019, 00:00

Trikrát rýchlejšie ako priemer. Slovensko vedie eurozónu v raste nákladov na mzdy

Na Slovensku sa celkové nominálne pracovné náklady zvýšili o 8,7 percenta v úvodných troch mesiacoch roka v medziročnom porovnaní.

Trikrát rýchlejšie ako priemer. Slovensko vedie eurozónu v raste nákladov na mzdy
Zdroj: OFZ

Mzdové náklady sa slovenským firmám v prvom kvartáli zvýšili najviac za dva roky. Zaradili sme sa na špičku spomedzi európskych krajín.

Index nominálnych hodinových pracovných nákladov v eurozóne narástol 2,4 percenta v prvom štvrťroku v porovnaní s rovnakým obdobím predošlého roka, ukázali pondelkové údaje Eurostatu. Ide o druhý najrýchlejší nárast od čias eurokrízy v roku 2011. Dynamickejšie ako v predošlom štvrťroku sa index vyvíjal iba v treťom kvartáli minulého roka.

Na Slovensku sa celkové nominálne pracovné náklady zvýšili o 8,7 percenta v úvodných troch mesiacoch roka v medziročnom porovnaní. Zaradili sme sa tak na tretiu priečku spomedzi členských krajín Európskej únie. Rýchlejšie s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.