Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2019, 00:00

Problém nového tunela. Väčšie vozidlá neprejdú

Nákladným autám by sa odstavením kompy cesta predĺžila zhruba o 35 kilometrov.

Problém nového tunela. Väčšie vozidlá neprejdú
Zdroj: Hospodárske noviny

Previezť sa autom popod najväčšiu slovenskú rieku by malo byť možné už v roku 2022. Dva z piatich priepustov neďaleko obce Vojka nad Dunajom plánujú vodohospodári prestavať na dopravný tunel. V súčasnosti cez priepusty tečie priesaková voda z jednej strany kanála na druhú. „Máme hotový projekt. Vodohospodárska výstavba má od apríla tohto roku platné územné rozhodnutie na tento projekt a začína s výkupom pozemkov,“ zhrnul v pondelok minister životného prostredia László Solymos.


Súťaž na prestavbu vyhlásia ešte tento týždeň. Cesta popod koryto Dunaja umožní osobným autám, chodcom a cyklistom prekonať vodný tok celoročne, bez ohľadu na poveternostné podmienky. Dnes sa miestni musia spoliehať na kompu, ktorej prevádzka závisí od počasia. Cena projektu by sa mala vyšplhať na 24,7 milióna eur, čo je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.