Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2019, 13:57 Aktualizované dňa 20.06.2019 o 17:00

Prvý slovenský mrakodrap dostal zelenú, projekt od J&T je bližšie k realizácii

Spor o územné rozhodnutie projektu na brehu Dunaja trval od konca roka 2018.

Prvý slovenský mrakodrap dostal zelenú, projekt od J&T je bližšie k realizácii
Zdroj: JTRE

Slovensko je bližšie k svojmu prvému mrakodrapu. Okresný úrad Bratislava totiž zamietol odvolania voči projektu Eurovea 2, ktorý realizuje developer J&T Real Estate, ktorý je označovaný aj ako JTRE.

Okresný úrad Bratislava zároveň potvrdil územné rozhodnutie miestneho stavebného úradu. Ako prvý priniesol informáciu portál Trend. Spor o územné rozhodnutie projektu na brehu Dunaja trval od konca roka 2018.

"Teraz nás v projekte Eurovea 2 čaká ešte získanie viacerých stavebných povolení," hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán. V súčasnosti na projekte prebieha odstraňovanie environmentálna záťaže.

​Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea 2 tvoria kľúčové časti budúcej štvrte Eurovea city. 

​Eurovea 2 podľa JTRE prešla najkomplexnejším dopravno-kapacitným posúdením a jeho výsledkom je návrh konkrétnych opatrení a úprav všetkých veľkých križovatiek a cestných komunikácií v zóne.

Súčasťou je aj návrh developera vybudovať nový centrálny električkový okruh, ktorý umožní aj prepojenie najväčších mestských častí Ružinov a Petržalka.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.