Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2019, 00:00

J&T Real Estate nevzdal boj o električkovú trať v Bratislave. Vyšla ich už na milión eur

Developer J&T Real Estate získava územné rozhodnutie a čoskoro bude žiadať aj o stavené povolenie.

Nové Lido
Zdroj: J&T Real Estate

Električková trať i mrakodrap. To sú projekty, s ktorými developer J&T Real Estate napreduje. Okresný úrad zamietol odvolania voči projektu Eurovea 2, tá získava územné rozhodnutie a čoskoro požiada o stavebné povolenie. Bratislava tak získa svoj prvý mrakodrap. „Projekt napreduje a nás to teší,“ povedal výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán počas HN Clubu na tému Developerský Boom, ktorý zmení Slovensko.


Výstavba projektu Eurovea 2, ktorý má vyrásť v Bratislave medzi Eurovea 1 a mostom Apollo, počíta aj s výstavbou novej električkovej trate. Podľa samotného developera je však dôležité dobudovať kvalitnú infraštruktúru. „Momentálne pracujeme na projekte pre územné rozhodnutie, čo znamená, že kreslíme projektovú dokumentáciu,“ tvrdí Pelikán. Podľa Pelikána má developer už teraz záväzky v hodnote jeden milión eur, ktoré idú na prípravu procesu, aby sa električka mohla začať stavať. Električková trať by mala byť z 95 p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.