Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 00:00

Na Jaguar sme sa museli pripraviť

Uchádzači o zamestnanie chcú množstvo benefitov, s ktorými sami prichádzajú. Riaditeľka nitrianskej spoločnosti Steep Plast Andrea Valentínyová má pri hľadaní nových zamestnancov v regióne problémy.

Na Jaguar sme sa museli pripraviť
Zdroj: HN/Peter Mayer

Jedným z vašich hlavných klientov je trnavský Peugeot. Sídlite však v tesnej blízkosti nitrianskeho Jaguaru...
V roku 2005, teda v čase, keď sme sa rozhodovali, kde začneme, bolo pre nás najdôležitejšie byť v perimetri do 50 kilometrov od nášho hlavného klienta Peugeotu, čo mohla byť tak Bratislava, ako aj Nitra. Potrebovali sme nájsť dostatočne pripravené prostredie a pozemok, byť v čo najkratšom čase operatívny pre klienta, nechceli sme ostať v dlhodobom podnájme a mať dostatočne veľké priestory. A práve Nitra nám poskytla tú najlepšiu alternatívu.

Ako vás ovplyvnil príchod Jaguaru?
Jaguar je v našom tesnom susedstve a jeho príchod tak na nás vplýval hneď od začiatku. Keď automobilka skupovala pozemky v okolí, museli sme riešiť ochranu našich priestorov. Vďakabohu sme to aj vďaka vzájomnej spolupráci spoločností v priemyselnom parku a štátu zvládli. Na jeho príchod sme sa tiež museli pripraviť z pohľadu odobratia pracovnej sily. Nešlo totiž len o príchod samotného Jaguaru, ale tiež o jeho subdodávateľov, čo malo na nás značný dosah a tento rok nás to trošk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.