Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 12:55

Kríza Boeingu prvýkrát zasiahla Slovensko, stopli linku do Košíc

Košické letisko dopláca na uzemnenie strojov Boeing 737 MAX.

Globálna letecká kríza, spôsobená uzemnením Boeingov 737 MAX, zasiahla aj Slovensko. Letecká spoločnosť Turkish Airlines pozastavuje svoju linku do Košíc.

Letecké spojenie na linke Košice a Istanbul pozastavia aerolinky od začiatku septembra. Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov, píše sa v tlačovej správe košického letiska.

„Kvôli nedostatku lietadiel a problémom s rotáciami lietadiel turecký dopravca presúva lietadlovú kapacitu určenú pre Košice na iné linky na veľkých európskych a svetových letiskách, na ktorých čelí silnej konkurencii,“ tvrdí výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej.

Podľa Tmeja sa potvrdilo, že letecký priemysel je mimoriadne turbulentné odvetvie a regionálne letiská sú akýmkoľvek krízam vystavené ako prvé.

Prevádzka strojov 737 MAX je po celom svete pozastavená kvôli dvom tragickým nehodám tohto lietadla, pri ktorých zomrelo 346 ľudí. 

Boeing pred zhruba týždňom zopakoval, že spolupracuje s globálnymi regulačnými úradmi na certifikácii aktualizácii softvéru pre 737 MAX. Okrem toho pracuje aj na tréningových a výučbových materiálov, aby sa tieto lietadlá mohli vrátiť čím skôr do prevádzky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.