Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2019, 00:00

Absolventom trh praje. Firmy im dajú tisícku

Očakávania končiacich študentov v posledných rokoch rástli pomalšie ako priemerná mzda.

Absolventom trh praje. Firmy im dajú tisícku
Zdroj: TASR

Napätý stav na trhu práce sa v nasledujúcich mesiacoch zmierni. Aspoň teoreticky. Na úrady práce totiž po promócii prichádzajú absolventi vysokých škôl. Tento rok by sa ich počet mal pohybovať okolo 30-tisíc. Ako však upozorňuje portál profesia.sk v najnovšej analýze, nároky každý rok rastú. Vlani platové očakávania absolventov prvýkrát prekročili štvorcifernú hranicu – od svojho prvého zamestnávateľa očakávali plat priemerne vo výške 1 060 eur. Aktuálna priemerná mzda na Slovensku je pritom takmer o 50 eur nižšia a dosahuje 1 013 eur.


Najmenej chcú v Trenčíne
Najviac peňazí si plánujú vypýtať absolventi Slovenskej technickej univerzity z fakulty informatiky a informačných technológii, a to 1 502 eur. Naopak, najmenšie očakávania mali študenti

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.