Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2019, 12:11

Bratislava bude mať najmodernejšie kongresové centrum za sto miliónov, vyrastie v novej štvrti

Predpokladaný termín ukončenia výstavby Eurovea City Congress je naplánovaný na rok 2024.

Bratislava bude mať najmodernejšie kongresové centrum za sto miliónov, vyrastie v novej štvrti
Zdroj: JTRE

Bratislava vstúpi na mapu svetového kongresu. Moderné kongresovo–administratívne centrum vyrastie v novej štvrti Eurovea City a ponesie názov Eurovea City Congress.  

Nový projekt prinesie do hlavného mesta reprezentatívny priestor pre organizovanie podujatí rôzneho rozsahu, od komorných kultúrnych a spoločenských akcií až po konferencie pre takmer 2000 účastníkov, píše sa v tlačovej správe spoločnosti JTRE. 

Projekt za sto miliónov

​Developer predložil projekt na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Začiatok výstavby je naplánovaný v roku 2022.   

„Kongresový biznis ponúka veľké príležitosti, ktoré Bratislavu doteraz obchádzali. V našich zámeroch sme spočiatku uvažovali len o multifunkčnom projekte respektíve o kongrese, ktorý bude mať lokálny význam," tvrdí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán. 

"Navrhovaný projekt Eurovea City Congress má potenciál byť významným európskym kongresovým centrom," myslí si Pelikán. 

Administratívno-kongresové centrum bude z architektonickej kancelárie GFI. Budú ho tvoriť dva celky. Dvojpodlažné kongresové centrum a signifikantná administratívna veža, ktorá bude s 26-timi podlažiami vizuálnou dominantou. 

Predpokladaný termín ukončenia výstavby Eurovea City Congress je naplánovaný na rok 2024. Odhadované náklady na výstavbu predstavujú sumu viac ako 100 miliónov eur.

Nová štvrť Eurovea city

Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea 2 tvoria kľúčové časti budúcej štvrte Eurovea city.

​Eurovea 2 podľa JTRE prešla najkomplexnejším dopravno-kapacitným posúdením a jeho výsledkom je návrh konkrétnych opatrení a úprav všetkých veľkých križovatiek a cestných komunikácií v zóne.

​Súčasťou je aj návrh developera vybudovať nový centrálny električkový okruh, ktorý umožní aj prepojenie najväčších mestských častí Ružinov a Petržalka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.