Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2019, 11:17

V bratislavskom dopravnom podniku končí jedna z manažérok. Kvôli podnikaniu s Vadalom

Bratislavský dopravný podnik reagoval na informácie, na ktoré upozornil anonymný bloger.

V bratislavskom dopravnom podniku končí jedna z manažérok. Kvôli podnikaniu s Vadalom
Zdroj: TASR – František Iván

Katarína Janošťáková pôsobila ako poverená riadením ekonomického úseku Dopravného podniku Bratislava (DPB). Z titulu tejto funkcie patrila medzi najvyššie postavených manažérov spoločnosti, na starosti mala financie.

Do funkcie nastúpila v apríli 2019, po tom, ako predchádzajúci riaditeľ odišiel. Dovtedy pôsobila od roku 2017 ako hlavná účtovníčka. DPB považuje tento postup za prirodzený a navyše potrebovali funkciu obsadiť rýchlo a dočasne.

Dočasne poverená

"Výberové konanie na túto pozíciu bolo nereálne vzhľadom na krátky čas a potrebu neprerušeného fungovania kľúčového mestského podniku, ktorý denne zabezpečuje dopravu v celom meste," vysvetľuje podnik vo svojom stanovisku. 

Zároveň dodáva, že za jej pôsobenia nezaznamenali žiadne pochybenia. "Počas pôsobenia pani Janošťákovej pod novým manažmentom DPB, a. s. neboli zistené žiadne pochybenia, naopak, bola prínosom pri stransparentnení obstarávania náhradných dielov," píše DPB.

Janošťáková mala vo funkcii pôsobiť, kým riadenie podniku neprevezme nový manažment, ktorý vzíde z riadnych a transparentných výberových konaní. 

Napojenie na Vadalu

Anonýmný bloger však pred pár dňami upozornil na jej prepojenie na Antonina Vadalu. Ten je spájaný s talianskou mafiou 'Ndrangheta a o jeho napojení na najvyššie miesta v štáte písal vo svojom poslednom nedokončenom článku aj zavraždený novinár Ján Kuciak. 

Po tomto upozornení vo vedení podniku skončila. "Akokoľvek pani Janošťáková prispela k stransparentneniu podmienok v podniku, dnes jej bolo zrušené poverenie na dočasné riadenie ekonomického úseku DPB a. s.," píše dopravný podnik.

Spojenie so Smerom

Na to, že Janošťáková figuruje s Vadalom v spoločnosti Mirabella, upozornil ešte vo februári minulého roka denník SME. Ten vtedy upriamil pozornosť aj na to, že jej firmám sa darilo v štátnych tendroch na ministerstvách vedených nominantmi Smeru. 

Blog, ktorý na Janošťákovej prepojenie na Vadalu upozornil, píše zároveň, že do riadiacej pozície ju dosadil priamo primátor Matúš Vallo. Ten to však pre Denník N poprel s tým, že o jej menovaní ani o jej histórii nevedel. Označil to však za vážny problém. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.