Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2019, 19:09

Zistenie HN: Na Slovensko sa dostalo 21 ton sporného mäsa. Bolo napichané antibiotikami

Na situáciu upozornil Rýchly výstražný systém pre potraviny.

Zistenie HN: Na Slovensko sa dostalo 21 ton sporného mäsa. Bolo napichané antibiotikami
Zdroj: TASR/AP

Z Belgicka do Rumunska, Česka aj na Slovensko. Takúto trasu absolvovala zásielka, z ktorej mali byť následne vyrobené chutné mäsové produkty, aké si zákazníci bežne kupujú v obchodoch.

Ale miesto toho, aby sa do našej krajiny dostal zdravý výrobok vhodný na konzumáciu, prijala jedna zo slovenských prevádzok 21 ton chladených bravčových polovíc s obsahom antibiotík.

Na situáciu upozornil Rýchly výstražný systém pre potraviny RASFF. „Vzhľadom na to, že dodávka mäsa bola 1. júna 2019, momentálne prebiehajú šetrenia o distribúcií respektíve spracovaní tohto mäsa, aby sme mohli vydať opatrenie,“ objasnila detaily Paulína Kojnok zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy.

Napriek tomu, že prevádzka z okresu Dunajská Streda prijala 21-tonovú zásielku už začiatkom júna, výstraha pribudla so systému iba včera večer. To znamená, že už uplynul takmer mesiac, odkedy sa mäso nadopované antibiotikami dostalo na náš trh.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.