Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 00:00

Jeden z reťazcov dostal pokutu milión eur

Pokuta v takejto výške je viacerými odborníkmi zo sektora potravinárstva považovaná za likvidačnú.

Jeden z reťazcov dostal pokutu milión eur

Jeden milión eur. Pokuta v tejto výške bola v týchto dňoch udelená jednému z reťazcov pôsobiacich na Slovensku. Pre HN to potvrdil Jozef Bíreš, šéf Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. „Dostal, ale nepoviem vám meno, lebo je to v procese. Ale dostal.“


Do uzávierky sa nám meno reťazca nepodarilo zistiť. Viaceré oslovené obchodné spoločnosti však popreli, že by malo ísť práve o nich.

Likvidačná suma
Možno však milión eur za porušenie zákona o potravinách považovať za primeraný trest? Podľa rezortu pôdohospodárstva sú pokuty v takejto výške milión eur udeľované len vo výnimočných prípadoch. „Reťazce, ktoré takéto pokuty dostali, by sa mali zamerať na zabezpečenie dodržiavania ochrany zdravia spotrebiteľa,“ uviedol v minulosti rezort.


Obchodníci však miliónovú pokutu považujú za prehnanú. „Som za to, aby pri porušení povinnosti bola udelená poku

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.