Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 00:00

Magistrát sľubuje férové parkovanie

Magistrát sľubuje férové parkovanie
Zdroj: Pavol Funtál

Začína sa nová éra toho, ako sa Bratislava bude vedieť postarať o svoj verejný priestor. Takto vidí odklepnutie parkovacej politiky pre hlavné mesto jeho primátor Matúš Vallo. „Férové parkovanie prešlo hlasovaním. Ide o reguláciu, ktorá pomôže k tomu, aby sa Bratislavčanom v hlavnom meste lepšie žilo,“ myslí si.

Spoplatnené zóny budú po novom iba na problémových miestach a v časoch, keď súčasné parkovacie kapacity nepostačujú. Popri najväčšom sídlisku v Petržalke sa vážny problém dotýka najmä centra Bratislavy. Tam si Bratislavčania rezidenti za prvú parkovaciu kartu na byt zaplatia ročne 39 eur. Vodiči, ktorí nemajú trvalý pobyt v hlavnom meste, budú v štyroch tarifných pásmach za parkovanie platiť od 0,50

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.