Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2019, 00:00

Pestrejšia ekonomika. Štát chce investovať aj do biojabĺk

Okrem dobudovania cestných a železničných komunikácií si transformácia banského regiónu vyžiada investície do projektov s vyššou pridanou hodnotou.

Pestrejšia ekonomika. Štát chce investovať aj do biojabĺk
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Ekonomika regiónu hornej Nitry je podľa akčného plánu, ktorý včera schválila vláda, už čiastočne diverzifikovaná. Viac ako polovicu celkových tržieb v priemysle tvoria odvetvia gumárenstvo a výroba plastov, výroba elektrických zariadení a výroba dopravných prostriedkov. Pridaná hodnota na obyvateľa v okresoch Prievidza a Partizánske však výrazne zaostáva za slovenským priemerom. Aby región dokázal byť konkurencieschopný a odolnejší proti cyklickým výkyvom, je potrebné rozvinúť aktivity

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.