Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2019, 00:00

Pestrejšia ekonomika. Štát chce investovať aj do biojabĺk

Okrem dobudovania cestných a železničných komunikácií si transformácia banského regiónu vyžiada investície do projektov s vyššou pridanou hodnotou.

Pestrejšia ekonomika. Štát chce investovať aj do biojabĺk
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Ekonomika regiónu hornej Nitry je podľa akčného plánu, ktorý včera schválila vláda, už čiastočne diverzifikovaná. Viac ako polovicu celkových tržieb v priemysle tvoria odvetvia gumárenstvo a výroba plastov, výroba elektrických zariadení a výroba dopravných prostriedkov. Pridaná hodnota na obyvateľa v okresoch Prievidza a Partizánske však výrazne zaostáva za slovenským priemerom. Aby región dokázal byť konkurencieschopný a odolnejší proti cyklickým výkyvom, je potrebné rozvinúť aktivity

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.