Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2019, 13:36

V Bratislave je málo voľných nových bytov. Ceny sa vyšplhali na pokrízové maximum

Rast cien novostavieb pokračoval aj v druhom kvartáli 2019.

V Bratislave je málo voľných nových bytov. Ceny sa vyšplhali na pokrízové maximum
Zdroj: Pavol Funtál

V Bratislave je v súčasnosti najmenej voľných nových bytov od pokrízového obdobia. Rast cien novostavieb pokračoval aj v druhom kvartáli 2019. Médiá o tom vo štvrtok informovala realitná spoločnosť Lexxus.

Podľa prvých údajov vyplývajúcich z jej analýzy dosiahla priemerná cena voľných nových bytov na trhu hodnotu 2361 eur za štvorcový meter (m2) bez DPH.

Ide tak o ďalšie nové pokrízové maximum. "Priemerná cena voľných bytov vzrástla vo všetkých okresoch Bratislavy okrem druhého okresu, kde sme zaznamenali mierny pokles priemernej ceny o 0,2 percenta. Najvýraznejšie stúpla cena v okrese Bratislava IV, medzikvartálne až o päť percent," konštatuje.

Naposledy sa cena predaných bytov znížila pred dvoma rokmi. „Očakávame, že cena predaných bytov bude v najbližšom období, naopak, mierne rásť. Takmer u štvrtiny projektov sme zaznamenali výrazné úpravy cenníkových cien smerom nahor a, navyše, očakávame spustenie predaja projektov v luxusnom segmente,“ doplnil rizikový manažér a odhadca cien nehnuteľností spoločnosti Peter Ondrovič.

Na bratislavskom rezidenčnom trhu je aktuálne v ponuke 2069 voľných bytov. Oproti predchádzajúcemu kvartálu ide o pokles počtu voľných nových bytov o 7,9 percenta a v medziročnom porovnaní ide pokles až o 41,8 percenta, uzatvára realitná spoločnosť Lexxus.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.