Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2019, 00:00

Známy outlet vo Voderadoch išiel do dražby, záujemca bol len jeden

Outlet chcel byť slovenský Parndorf, teraz ho nevydražili ani za 10 miliónov eur.

Známy outlet vo Voderadoch išiel do dražby, záujemca bol len jeden
Zdroj: HN/Peter Mayer

One Fashion Outlet vo Voderadoch mal byť „nové módne centrum Slovenska“. Teraz stojí opustený uprostred polí a čaká na výsledky dražby. V prvom kole dobrovoľnej licitácie sa však nenašiel nikto, kto by oň mal záujem. Nepomohlo ani to, že sa dražil za necelú tretinu pôvodnej hodnoty 30,5 milióna eur.


Neznámy záujemca sa nedostavil
„Desať miliónov eur je za takýto areál pomerne slušná suma, ale vzhľadom na neistotu, ktorá pramení z neúspešného modelu podnikania, sa nečudujem, že prípadní investori váhajú,“ myslí si odborníčka na reality Michaela Machová. Aj keď prvé kolo dražby neprinieslo žiadny výsledok, podľa informácií HN má o bývalý outlet záujem investor, ktorý sa na prvé kolo nedostavil. Ďalšie kolo sa uskutoční v auguste a mohlo by priniesť prekvapenie. Naznačuje to tiež fakt, že sa nemenia parametre dražby, ako to pri neúspešnom úvode býva zvykom.


V úspešnú dražbu dúfajú najmä veritelia. Najväčším veriteľom centra je dnes Všeobecná úverová banka. Výška dvoch pohľadávok dosahuje necelých 14 miliónov eur. Ďalším zabezpečeným veriteľom je Daňový úrad Bratislava. V tomto prípade dosahovala vý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.