Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 00:00

Pri Moravciach má vzniknúť nový park. Za sto miliónov

Za výstavbou stojí Design Engineering. Majiteľom priestorov bude tretia strana, ktorá si želá zostať v anonymite.

Pri Moravciach má vzniknúť nový park. Za sto miliónov
Zdroj: TASR

Zlaté Moravce sa čoskoro dočkajú veľkej investície. V neďalekých Čiernych Kľačanoch má totiž vyrásť nový logistický park s názvom R1 Park I. Novostavba výrobno-skladovej haly má zhltnúť sto miliónov eur a zamestnať takmer 500 ľudí. Za výstavbou aktuálne stojí firma Petra Uhroviča Design Engineering. Ako sa však zdá, priestory neskôr prevezme tretia strana. „Projekt pripravujeme pre klienta, ktorý si praje zostať v anonymite. Následná prevádzka v rámci parku bude spočívať na ňom,“ tvrdí Uhrovič.

Nemenovaný investor
To, kto je nemenovaný investor, stále nie je známe. Má však ísť o developera ponúkajúceho svoje priestory firmám, ktoré budú mať o umiestnenie aktivít do danej lokality záujem. Meno firmy, ktorá celý projekt financuje, by však zrejme malo zaznieť do začiatku roku 2022, keď má byť projekt uvedený do prevádzky. Výstavba sa začne už v marci budúceho roka a finišovať by mala koncom roku 2021.


Predpokladané investičné náklady majú dosiahnuť sto miliónov eur. Nákla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.