Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 16:30

Na trať medzi Holíčom a Hodonínom sa po 15 rokoch vracajú osobné vlaky

Pôjde o dočasné obnovenie, nie trvalé, kvôli oprave mosta.

Na trať medzi Holíčom a Hodonínom sa po 15 rokoch vracajú osobné vlaky
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Na trať medzi Holíčom a českým Hodonínom sa po 15 rokoch vracajú osobné vlaky, aby nahradili autobusy. Dôvodom je rekonštrukcia hraničného mosta cez rieku Moravu na ceste I / 51.

Vlaky budú čiastočne suplovať autobusovú linku juhomoravského integrovaného systému číslo 910, a to v období od 22. júla do 31. októbra. Osobné vaky na tejto trase nejazdili už 15 rokov.

Pre Hospodárske noviny to potvrdil hovorca Železničnej spoločnosti Slovenska Tomáš Kováč:

Vlakovú obsluhu na tejto trati si objednal Juhomoravský kraj v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky v súvislosti s rekonštrukciou hraničného cestného mosta cez rieku Moravu. Náhradnú vlakovú dopravu budú zabezpečovať České dráhy v spolupráci so ZSSK,“ hovorí Kováč.

Pôjde teda o dočasné obnovenie, nie trvalé. Počas tohto obnovenia bude medzi Holíčom nad Moravou a Hodonínom premávať desať párov osobných vlakov v pracovných dňoch a šesť párov počas víkendu.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.