Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2019, 15:36

Dopravný podnik Bratislava má nového šéfa. Verí, že sa podarí zlepšiť služby pre cestujúcich

Nový šéf Dopravného podniku Bratislava Martin Rybanský poukázal aj na zoštíhlenie organizačnej štruktúry podniku.

Dopravný podnik Bratislava má nového šéfa. Verí, že sa podarí zlepšiť služby pre cestujúcich
Zdroj: Marek Kmeť

Dopravnému podniku Bratislava oficiálne šéfuje od stredy 10. júla Martin Rybanský. Dočasne poverenému vedeniu sa poďakoval za odvedenú právu a vyzdvihol viaceré zmeny a inovácie.

"Počas ich pôsobenia okrem iného prispeli k dobrému nastaveniu pracovného prostredia založeného na vzájomnej spolupráci a vytvorili priestor na zavádzanie pozitívnych zmien a inovácií v bratislavskej MHD," skonštatoval Rybanský.

Verí, že v nasledujúcom období sa podarí zlepšiť služby pre cestujúcu verejnosť.

Nový predseda predstavenstva DPB poukázal napríklad na zoštíhlenie organizačnej štruktúry podniku, čím by sa malo v tomto roku ušetriť približne 168-tisíc eur a v nasledujúcich rokoch niekoľkonásobne viac.

Ďalších približne 215-tisíc eur sa podarilo ušetriť od apríla do júna zlepšením obstarávania náhradných dielov. Pozitívne hodnotí aj stabilizovanie práce zamestnancov výrazným zvýšením miezd v nedostatkových profesiách.

"Na základe rokovaní s magistrátom bol a ešte bude rozpočet DPB v roku 2019 zvýšený celkovo o približne desať miliónov eur na stabilizáciu zamestnancov, rekonštrukcie električkových tratí, modernizáciu zastávok a zariadenia pre dielne," poznamenáva DPB.

Zlepšila sa tiež prevádzka liniek, napríklad zlepšením nadväznosti MHD na vlaky, spresnením jázd električiek a trolejbusov, zvýšením kapacít na vybraných linkách či nasadením kĺbových autobusov na zlepšenie prepravy objemných batožín. Podnik sa zároveň začal zaoberať zvýšením rýchlosti trolejbusov či zakúpením nových veľkokapacitných električiek a trolejbusov.

Nový šéf DPB, ako aj vedenie niektorých ďalších mestských podnikov a organizácií, vzišiel z nedávnych výberových konaní. Do ich ukončenia bolo zvolené dočasné vedenie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.