Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2019, 00:00

208 eur. O toľko budú rásť platy u top zamestnávateľa

Ostrý štrajk po dvoch rokoch vystriedalo vo Volkswagene pokojné rokovanie odborov s vedením podniku. Novú zmluvu uzatvorili na štyri roky.

208 eur. O toľko budú rásť platy u top zamestnávateľa
Zdroj: Pavol Funtál

Ani piskot, ani skandovanie v kombinácii so šesťdňovým zastavením výroby. Podnikové odbory najväčšieho súkromného zamestnávateľa v krajine – bratislavského Volkswagenu – nenapodobnili rok 2017, po vecnej diskusii s manažmentom sa dohodli na novej kolektívnej zmluve. Tá bola uzatvorená na štyri roky. Ide o netradične dlhé obdobie, keďže v posledných rokoch sa odbory snažili jej dĺžku zraziť na minimum. Zamestnanci Volkswagenu si v rokoch 2019 až 2022 prilepšia v priemere o 208,5 eura a o päťminútovú platenú prestávku navyše. Okrem zvyšovania platu prinesie pracovníkom nová kolektívna zmluva aj ďalšie výhody. „V dôsledku zmenených rámcových podmienok je súčasná situácia v závode aj v celom koncerne oveľa zložitejšia ako v uplynulých rokoch. Zabezpečenie garancie zamestnanosti a stabilita pracovných miest sa preto stali na najbližš

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.