Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2019, 00:00

Diaľnica s tunelom Višňové má zdražieť o 130 miliónov

Na úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vyhlásia diaľničiari novú súťaž v auguste. Stavba bude drahšia a postaví sa neskôr.

Diaľnica s tunelom Višňové má zdražieť o 130 miliónov
Zdroj: Pavol Funtál

Drahšie a neskôr. To sú dve istoty, ktoré má Slovensko s nekonečným príbehom tunela Višňové, ktorý sa s prestávkami stavia už vyše 20 rokov. V apríli tohto roka muselo taliansko-slovenské konzorcium Salini – Dúha odísť zo stavby úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala, ktorého súčasťou je aj tunel Višňové. A Národná diaľničná spoločnosť už v auguste vyhlási novú súťaž. Očakáva pritom, že cena bude do 540 miliónov eur.


Viac peňazí aj času
Pôvodne vybraní stavitelia pritom sľúbili úsek postaviť za necelých 410 miliónov eur. Časť práce už spravili a štát stavbárom vyplatil desiatky miliónov eur. Oproti pôvodným plánom má byť podľa informácií HN úsek drahší o 130 miliónov. Za zvýšením celej sumy nestojí len nová súťaž, ale aj zmeny technických noriem a zmenené geologické podmienky, vysvetlil bývalý investičný riaditeľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.