Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2019, 00:00

Slovensko našlo "prevratný" spôsob, ako predbehnúť zvyšok EÚ v kontrole mäsa

Dohodu, ktorej cieľom je zabrániť dovozu sporného mäsa, medzi sebou uzavreli tri štáty.

Slovensko našlo "prevratný" spôsob, ako predbehnúť zvyšok EÚ v kontrole mäsa
Zdroj: HN Pavol Funtál

Na Slovensko bolo dovezené mäso so salmonelou. Kým krajina, z ktorej mäso pochádzalo, upozornila na problém ostatné európske štáty prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny, mäso bolo dávno zjedené.

Takýto scenár sa v poslednom čase opakoval pomerne často. Počas tohto roka, konkrétne do dnešného dňa, k nám bolo mäso s baktériami salmonely dovezené 12-krát. Z toho v deviatich prípadoch bolo krajinou pôvodu susedné Poľsko, dvakrát Česko.

Práve z dôvodu neustáleho dovozu takéhoto tovaru do našej krajiny a problémom s oneskoreným odovzdávaním informácií prostredníctvom výstražného systému, sa rozhodli spravodlivosť do rúk vziať priamo slovenskí kontrolóri. Tí už minulý týždeň avizovali, že sa situáciu chystajú ísť vyriešiť priamo do Poľska.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.