Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2019, 00:00

V Martine spracujú plasty. Za milióny eur

Spoločnosť Lukitrans chce v prevádzke za 6,5 milióna eur spracovávať plastový odpad. Vytvorí dve desiatky pozícií.

V Martine spracujú plasty. Za milióny eur
Zdroj: Reuters

Ekologickejšie Slovensko. To nie je iba cieľom ochranárov, ale aj podnikateľským zámerom. K firmám, ktoré na boji s plastom postavili svoj biznis, sa chce zaradiť spoločnosť Lukitrans. Plánuje v Martine vybudovať novú výrobnú halu, ktorej súčasťou má byť linka na spracovanie plastového odpadu. Vyplýva to zo zámeru, ktorý firma predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Lukitrans plánuje do prevádzky investovať 6,5 milióna eur. Spustiť by sa mala na jeseň budúceho roka.

Biznis s potenciálom
Mechanické spracovanie, triedenie aj dočisťovanie plastov. Okrem toho jeho následná recyklácia a následné zhodnocovanie. Toto všetko by mala zvládnuť nová linka, o ktorej obsluhu sa postará približne 20 zamestnancov. „Z HDPE a LDPE fólií sa budú opätovne vyrábať fólie na priemyselné použitie,“ vysvetlila pre HN Dagmar Hullová, ktorá je oprávnená poskytovať informácie o činnosti novej prevádzky.

Zo zámeru navyše vyplýva, že na technologickej linke bude možné spracovávať aj také frakcie vytriedeného plastového odpadu, ktoré v súčasnosti nie je možné zhodnotiť. Preto končia na skládkach či v spaľovniach. Spracovávanie plastového odp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.