Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2019, 00:00

Chlad z Nemecka sa postupne blíži aj k nám. Ako prví ho pocítia strojári

Rast nových objednávok v strojníctve bol najnižší za takmer tri roky, ešte horšia je situácia v hutníctve.

Chlad z Nemecka sa postupne blíži aj k nám. Ako prví ho pocítia strojári
Zdroj: Dreamstime

Aj keď to tak niekedy vyzerá, slovenská ekonomika nežije iba z automobiliek. Naším druhým najsilnejším priemyselným odvetvím je výroba strojov a tretím hutníctvo. A práve táto dvojka a trojka slovenského hospodárstva má problémy s novými zákazkami. Tohtoročný máj bol pre slovenských strojárov druhým najhorším mesiacom v roku – nové objednávky zaznamenali v porovnaní s rovnakým mesiacom vlaňajška päťpercentný prepad, ukazujú čerstvé dáta Štatistického úradu.


Chlad z Nemecka
Dôvod treba hľadať u nášho najväčšieho obchodného partnera – Nemecka. „Pravdepodobne to súvisí s kondíciou európskej a najmä nemeckej ekonomiky, kde sa ekonomický rast spomaľuje,“ povedal analytik UniCredit Bank Ľubomír Koršňák. Práve do Nemecka toti

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.