Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2019, 00:00

Z „one man show“ chceme vytvoriť podnik so zamestnancami

Chceme vyrábať „papier s dušou“ alebo s vlastným príbehom. Vzniká tak osobitý a originálny výrobok, hovorí v rozhovore pre HN Michal Gorec, zakladateľ manufaktúry Papyrea.

Z „one man show“ chceme vytvoriť podnik so zamestnancami
Zdroj: PAPYREA/Facebook

V bankovníctve ste pracovali 12 rokov. Ako si spomínate na toto obdobie?
V rokoch 2000 až 2001 som pracoval v Indii, kde sme zakladali predajnú sieť pre americkú nutričnú spoločnosť. Do banky som sa dostal neskôr vďaka dobrej angličtine. Pracoval som pre nadnárodnú banku Citibank, kde som začínal na platobnom oddelení. Postupne som sa prepracoval k produktovému manažmentu a marketingu. Neskôr sme sa presťahovali do Liberca, kde som pracoval ako súkromný bankár, neskôr ako riaditeľ jednej pobočky. Za tie roky som nazbieral cenné skúsenosti z predaja, cenotvorby, marketingu, financií a riadenia. Dodnes sa mi tieto skúsenosti hodia.

Prvé skúsenosti s výrobou papiera ste získali pred 20 rokmi. Ako ste sa k tomu dostali?
Cestoval som po Blízkom východe, po Izraeli a hľadal som nejakú brigádu. Našiel som si miesto v ru

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.