Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Svet opäť viac dotuje uhlie

Po tom, ako niekoľko rokov po sebe došlo k celosvetovému útlmu dotácií fosílnych palív, sa karta opäť obrátila, ukazuje najnovšia štúdia OECD.

Svet opäť viac dotuje uhlie
Zdroj: TASR

V roku 2015 sa takmer 200 krajín sveta zaviazalo, že bude dodržiavať Parížsku klimatickú dohodu. Znamená to, že krajiny výrazne obmedzia vypúšťanie emisií skleníkových plynov, aby sa zmiernilo globálne otepľovanie.


Preto je potrebné napríklad to, aby sa utlmila ťažba a spaľovanie uhlia. Najbohatšie krajiny sveta združené v OECD preto niekoľko rokov utlmovali dotácie pre fosílne paliva, akým je aj uhlie. Potom však prišiel zvrat. Podľa najnovšej správy OECD stúpli vlani dotácie o päť percent na 340 miliárd dolárov, a to ohrozuje úsilie tlmiť klim

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.