Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 00:00

Pod bratislavským obchvatom našli azbest

Pochybil zrejme nezávislý dozor. Ministerstvo dopravy žiada stavebníkov, aby kontaminovanú zeminu odstránili na vlastné náklady.

Pod bratislavským obchvatom našli azbest

Pod nultý obchvat Bratislavy navozili sklo, káble, dlažbu. A aj toxický azbest. Našlo sa to vo vzorkách, ktoré si nechalo ministerstvo dopravy odobrať a preskúmať. Ten síce po zakopaní do zeme neohrozuje zdravie ľudí, avšak manipulácia s ním je nebezpečná a pod diaľnicou nemá čo robiť, reagovala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.


Rezort preto chce podniknúť kroky, ktoré zabezpečia, aby sa nepovolený materiál zo stavby dostal. Kontaminovaný materiál pritom musí vymeniť za vyhovujúci koncesionár na vlastné náklady. Rezort preto žiada staviteľa – združenie firiem na čele so španielskou spoločnosťou Cintra –, aby do piatich dní povedal, ako mienia situáciu riešiť.


Kontaminovaná zemina
Kontaminovaná je pritom zemina na 500-metr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.