Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 10:40 Aktualizované dňa 18.07.2019 o 15:58

Rezort financií zaplatí za softvérové služby vyše 36 miliónov eur

Vyplýva to z oznámenia o výsledku tendra zverejneného vo vestníku verejného obstarávania.

Rezort financií zaplatí za softvérové služby vyše 36 miliónov eur
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Skupina piatich firiem zabezpečí pre Ministerstvo financií produkty a služby ORACLE. Rezort bude centrálny nákup stáť 36,064 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Vyplýva to z oznámenia o výsledku tendra zverejneného vo vestníku verejného obstarávania.

Zákazka bola pridelená skupine hospodárskych subjektov, konkrétne firmám Sevitech, Ditec, InterWay, alfa Base a Tempest. Kritériom pre vyhodnotenie ponúk bola cena.

"Cieľom je uzatvorenie rámcovej dohody na dodávku produktov Oracle a služieb podpory na dobu 36 mesiacov. Priamym dôsledkom uzatvorenia rámcovej dohody nebude povinnosť, ale možnosť verejného obstarávateľa obstarať v následných procesných krokoch produkty a služby, ktoré budú po dobu jej trvania požadované ministerstvami a ostatnými ústrednými orgánmi štátnej správy," uvádza sa vo vestníku.

Časť zákazky môže byť v priebehu trvania centrálnej rámcovej dohody financovaná prostredníctvom európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Tlačový odbor rezortu financií uviedol, že výsledkom verejného obstarávania je Centrálna rámcová dohoda na poskytovanie licencií a produktov Oracle a služieb s nimi súvisiacich, ktorú MF SR ako centrálny obstarávateľ získalo na základe politiky centrálneho prístupu k nákupu produktov a služieb súvisiacich so zabezpečením licenčného pokrytia IKT.

"Politika centrálneho prístupu k nákupu produktov a služieb súvisiacich so zabezpečením licenčného pokrytia IKT zabezpečí pre orgány verejnej moci, ktoré sa aktívne zapoja, efektívne, hospodárne a účelné plnenie povinností vyplývajúcich zo zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, zákona o správe majetku štátu, ako i zákona o informačných technológiách vo verejnej správe," priblížil tlačový odbor s tým, že poskytovatelia, ktorí tender vyhrali, budú medzi sebou súťažiť formou elektronickej aukcie o jednotlivé čiastkové plnenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.