Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2019, 00:00

Po Primi na Michalskej môžu prísť ďalšie. V centre sa podniká čoraz horšie, avizuje zatváranie prevádzok šéf Medusy

Je vysoko pravdepodobné, že keď sa niektorým našim prevádzkam budú končiť nájomné zmluvy, tak ich už nebudeme predlžovať, hovorí Peter Štecko, majiteľ reštauračnej siete Medusa.

Po Primi na Michalskej môžu prísť ďalšie. V centre sa podniká čoraz horšie, avizuje zatváranie prevádzok šéf Medusy
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Nedávno ste spomínali, že neplánujete začínať nové projekty, ale udržiavať tie staršie, osvedčené. Napriek tomu ste otvárali nové podniky.
Nepočítali sme s veľkou expanziou v tomto roku. No otvorili sme hneď na začiatku roka novú pekáreň a centrálnu výrobu, ktorá marketingovo možno nepritiahla takú pozornosť, no vyrábame si teraz vlastné cestoviny, pekárenské a cukrárenské výrobky. Popritom sme otvorili bistro spojené s pekárňou. Takže predsa len sme realizovali nové projekty. Hlavný dôvod bol zabezpečiť si vlastnú výrobu produktov. Neskôr by sme z toho chceli urobiť sieť a pokračovať v otváraní ďalších prevádzok.


Momentálne je však váš podnik Primi Michalská zavretý. Čo sa s touto prevádzkou stalo?
V poslednom roku predovšetkým rekonštruujeme a venujeme sa tým prevádzkam, ktoré už máme. Napriek tomu sme sa však rozhodli zastaviť rekonštrukciu Primi Michalská. Áno, toto Primi bolo prvé a bola to historicky naša druhá najstaršia reštaurácia v Starom Meste. V momente zatvorenia mala takmer 14 rokov, čo je na bratislavské pomery celkom dlhý čas. Ale pravdou je, že na konci už tak neperformovala, takže z hľadiska zisku pre našu skupinu už nič neznamená a vlajku už dávno prevzala Eurovea.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.