Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Pozrite si, za čo dostala Kooperativa pokutu. Klienti čakali na peniaze až 765 dní

Poisťovňa už musí škody oceňovať objektívne a nesmie mať príliš nízke ceny.

Pozrite si, za čo dostala Kooperativa pokutu. Klienti čakali na peniaze až 765 dní
Zdroj: Kooperativa

„Všetky škody urovnáme za vás,“ dozvedel v staršej reklame na Kooperativu vodič cestárskeho valca v podaní herca Petra Šimuna. Také jednoduché to však v praxi nebolo. V rozhodnutí o 50-tisícovej sankcii vymenúva Národná banka viacero pochybení rakúskej poisťovne. Týkajú sa neobjektívneho oceňovania škôd, naťahovania likvidácie udalostí a neskorého vyplácania peňazí. Išlo nielen o PZP, ale aj o havarijné poistenie, pričom pochybenia sa stali v rokoch 2012 až 2014. Banková rada ako druhostupňový orgán rozhodla až nedávno.

Zdražujú...

Regulátor tiež nariadil finančníkom, aby škody z PZP posudzovali objektívne. V staršom rozhodnutí im tiež vyčítal, že v roku 2012 nemali stanovené poistné „vo výške zabezpečujúcej splniteľnosť všetkých záväzkov“, čo musia zmeniť. Kooperativa rozhodnutie NBS rešpektuje. „Všetky kroky smerujúce k zmene spôsobu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.